Tapecirani krevet TIFFANY 90 x 200 cm, sivi
Povezani proizvodi
Detaljan opis proizvoda
Širina kreveta 90 x 200 cm
Standardna dimenzija jednokrevetnog ležaja upravo je dimenzija 90 x 200 cm. Najomiljeniji su u dječjim i studentskim sobama. Klasična širina kreveta od 90 cm je komforna i udobna ne samo za djecu, već i za odrasle. Odgovara za pansione, smještajne objekte ili male stanove.
| Izvedba u boji | Siva |
|---|---|
| Visina uzglavlja (H) | 105 cm |
| Širina (B) | 111 cm |
| Duljina (A) | 217 cm |
| Visina uznožja (G) | 40 cm |
| Visina bočne stranice kreveta (F) | 17 cm |
| Podnica udubljena u korpus kreveta (E) | 6 cm |
| Visina nogica | 15 cm |
| Materijal | Tkanina |
| Montaža | Isporuka u demont.st. |
| Orijentacijska težina | 52 kg |

Materijal kreveta: Tapecirani
Tapecirani kreveti koji nikad ne stare omiljeni su zahvaljujuci velikom odabiru materijala, boja tapeciranja i dimenzija. Prednost ovih kreveta je dizajn, mogu se kombinirati razne vrste drveta, tapeciranja i mekano čelo kreveta djeluje moderno. Među moguce nedostatke spada zahtjevnije održavanje tapeciranja. Na tržištu se nalaze dva tipa tapeciranih krveta, oni s ugrađenim madracem i drugi, kod kojih madrac trebate dokupiti. Vecina ovih kreveta nudi prostor za pohranu ispod kreveta..
Boja kreveta
Siva
Dodajte vašoj spavaćoj sobi individualnost, prirodnodst i dašak tajanstvenosti. Nijanse sive boje lako kombinirajte sa svijetlijim namještajem i izražajnijim dodacima. Krevet u sivoj boji dočarat će luksuznu atmosferu u svakoj sobi i u spavaćoj sobi.
Nosivost kreveta
Osnovni parametar za određivanje nosivosti kreveta je debljina materijala. Robusna konstrukcija kreveta od punog drveta konstrukcijski je stabilnija i ima vecu nosivost nego kreveti od slabijeg materijala. Minimalna širina materijala je 25 cm, a što je veca, to je bolje. Drugi je parametar podnica i njena debljina. Svi ovi kriterijumi imaju utjecaj na ukupnu nosivost kreveta koju određuje proizvođač.
- Nosivost: 120 kg po osobi
Krevet pogodan za sobu
Bilo da tražite krevet za studentsku sobu ili sobu za goste, krevet bi trebao biti udoban i siguran. Može se birati od mnogo varijanti materijala i boja. Ako birate krevet od kvalitetnog masivnog drveta, laminata ili tapecirani krevet, voema je važan odabir podnice i madraca.
Preporučena podnica: Lamelna
Lamelna podnica se sastoji od pojedinačnih lamela. Što više lamela podnica ima, to predstavlja bolju potporu za vašu kralježnicu i cijela leđa. Lamele se većinom proizvode od drveta. Ovaj tip podnica je veoma elastičan i pogodan je i za niže madrace.
Preporučeni madrac 90 x 200 cm
Za udobnost odraslih osoba preporučuje se minimalna širina madraca 90 cm. Ona nudi komfor i pri okretanju, zbog toga se tako radi o najprodavanijoj dimenziji za jednokrevetne ležajeve. Za krevet s dimenzijom 90 x 200 cm biramo madrac iste veličine.
Konstrukcija kreveta
Konstrukcijsko rješenje kreveta veoma je jednostavno, ali istodobno je i dobro promišljeno. Klasičan krevet čini okvir od okomitog uznožja i uzglavlja koja se označavaju isto kao prednja i stražnja ploča i od dvije uzdužne bočne stranice. Broj bočnih stranica i letvi može biti razan, mogu to biti također samo ploče (daske). Na ovako sastavljen okvir stavljamo podnicu koja je položena na bočnim stranicama i na uzglavlju i uznožju. Spajanje okvira vrši se kod kuće pri montaži pomoću klinova za spajanje i sigurnosnih zavrtnjeva.
Ne trebate povišeni krevet?
Povišeni kreveti su bez sumnje pogodni za sve kategorije starosti. Svaki krevet treba biti visok minimalno 40 - 45 cm. Povišeni kreveti oko 50 cm su nadstandardni i ne moraju odgovarati svima. U većini studentskih soba ili studenstkih domova mogu se vidjeti klasični kreveti. Mladi i osobe bez zdravstvenih ograničenja ne zahtijevaju povišeni krevet. Samostalnu skupinu čine mala djeca, za koje biramo veoma niske krevete. Djeca u snu imaju tendenciju često mijenjati položaje i prijeti im opasnost od pada.
Kako ću sastaviti krevet?
Krevet može svako sastaviti sam. Kurir će vam dovesti krevet u 2 pojedinačnim paketima. Sastavni dio predstavlja i paketić s priborom za montažu. Kad raspakujete krevete, stavite klinove za spajanje prema planu u bočne stranice kreveta, nakon toga smjestite krevet u prostor spavaće sobe i pojedindačne dijelove pričvrstite jedan uz drugi. Tako ćete dobiti okvir kreveta koji ćete osigurati pomoću sigurnosnih zavrtnjeva. Na završetku je dovoljno staviti podnicu i madrac. Kod bračnih kreveta sastavani dio predstavlja i središnja nogica kreveta.
Montaža
Za montažu kreveta dobit ćete potreban materijal, sastavljanje će biti nešto lakše. Pojedinačni dijelovi kreveta upakirani su u kartonima, sastavni dio pakovanja su i zavrtnjevi, ključ za montažu i pribor, svakako i navodilo za korištenje kreveta i za sastavljanje.
Uputa za montažu
Sastavljanje kreveta nije nikakva znanost! Hoćete pogledati, što vas očekuje? Dolje možete pregledati kompletno navodilo za sastavljanje, ne trebate se ničega bojati.
Noćni ormarići
Neophodnost u svakoj spavaćoj sobi predstavljaju noćni ormarići. Oni su kako praktičan pomoćnik i mjesto za odlaganje neizostavnih stvari, ali također djeluju moderno i upotpunjuju cjelokupni ugođaj u spavaćoj sobi. Bilo da volite neupadljiv izgled ili nešto originalnije, uvijek će djelovati individualno i privući će pažnju.
Dodatni parametri
| Kategorija: | Kreveti |
|---|---|
| Jamstvo: | 2 godine |
| EAN: | 8596605020366 |
| ? Boja: | Siva |
| ? Dimenzije: | 90 x 200 cm |
| ? Širina: | 111 cm |
| ? Tip: | Tapacirana, Jedan ležaj |
| Podnica gratis: | Da |
| Duljina: | 217 cm |
| Materijal tkanine: | Tkanina |
| Nogice: | Sa nogicama |
| Pogodno za: | Sobe |
| Prostor za pohranu: | Bez prostora za pohranu |
| Razvlačenje: | Bez razvlačenja |
| Visina čela kod glave: | 105 cm |
| Visina čela kod nogu: | 40 cm |
| Výška nožiček: | 15 cm |
| Stavka je rasprodana… | |
Rasprava
Budite prvi koji će napisati članak o ovoj stavci.